Japa & Co
01-354 Warszawa
ul. Borowej Góry 10

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Transport pianina - co warto wiedzieć?

Pianina to bardzo delikatne instrumenty nielubiące wstrząsów, zmiany temperatur i przechylania. Właściwie wszystkiego z czym będzie się wiązała przeprowadzka tego akcesorium.
Przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie. Grube koce, kartony i folia pomogą nam uchronić pianino przed warunkami atmosferycznymi oraz obtarciami czy uderzeniami.
Umiejętne przewiezienie na specjalnych wózkach bez zbędnego przechylania, które może zaszkodzić komponentom wewnątrz oraz ostrożne i delikatne znoszenie po schodach (w przypadku braku windy) na specjalnych pasach zagwarantuje nam najmniej inwazyjny transport ukochanego instrumentu.

Waga pianina

To co czyni transport pianin skomplikowanym, to waga pianina. W zależności od modelu z jakim mamy do czynienia, pianino potrafi ważyć od 180kg do nawet 400kg. Czemu rozpiętość wagi jest taka duża? Za wagę pianina odpowiada w dużej mierze jego korpus. Waga pianina jest także uzależniona od jego rozmiaru.

Rozmiar pianina

Zarówno pianina i jak i fortepiany mają różne rozmiary. Różnice wynikają z konieczności dostosowania rozmiaru instrumentu akustycznego do rozmiarów pomieszczenia, w którym będzie ono wykorzystywane. Większe instrumenty cechuje lepsza akustyka, a dźwięk potrzebuje mieć dość miejsca, aby prawidłowo się rozejść. Przeciętna wysokość pianina wacha się od 108cm do 131cm. Typowa szerokość piania mieści się w przedziale od 144cm do 151cm.

Przeczytaj pozostałe artykuły: