Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Jak przewozić rzeczy delikatne?

Przewiezienie znajdujących się w domu przedmiotów tylko z pozoru jest proste. W praktyce wygląda to tak, że wiele produktów musi być pakowanych w określony sposób. Przynajmniej wtedy, gdy chcemy, by na miejsce przeprowadzki dotarły one w całości.

Klucz do sukcesu – właściwe zapakowanie

Podczas przeprowadzki Warszawa potrafi dać o sobie znać - duży ruch naraża przewożoną zawartość na wstrząsy. Najbardziej narażone na zniszczenie podczas przeprowadzki są delikatne przedmioty. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim produkty wykonane ze szkła, porcelany oraz drogie sprzęty elektroniczne. Podczas transportu samochodowego istnieje ryzyko wzajemnego uderzania o siebie przewożonych przedmiotów, kartonów i pudełek – obawa, że ulegną one stłuczeniu, obiciu czy uszkodzeniu jest zatem duża. Podstawą do bezpiecznego przetransportowania wszystkich naczyń, porcelanowych ozdób czy elektronicznych sprzętów będzie więc ich właściwe zapakowanie.

Przygotowanie delikatnych przedmiotów do transportu podczas przeprowadzki nie będzie trudne, jeżeli pod ręką mamy niezbędne rzeczy. Potrzebne będą materiały, które – jeśli nie mamy ich w piwnicy lub na strychu – z łatwością kupimy w sklepie. Powinniśmy zaopatrzyć się w folię bąbelkową, papier, nadmuchiwane woreczki, styropian oraz kartony.

Delikatne przedmioty, takie jak szklane naczynia i ozdoby lub elementy porcelanowej zastawy powinniśmy pojedynczo owijać szarym papierem oraz folią bąbelkową. Każdy zapakowany w ten sposób przedmiot powinniśmy dodatkowo zakleić taśmą klejącą, by podczas transportu folia i papier nie odwinęły się. Przygotowane przedmioty można włożyć do kartonu lub pudełka, które następnie należy wypełnić styropianowymi kulkami, nadmuchanymi woreczkami lub zgniecionym w kulki szarym papierem.

Porady praktyczne

Pamiętajmy o tym, że jeżeli do przetransportowania mamy delikatne przedmioty o niewielkich rozmiarach, nie musimy każdego z nich pakować do osobnego pudełka – w większości przypadków jest to czynność czasochłonna, lecz zupełnie zbędna. Owinięte w folię i papier przedmioty możemy włożyć do jednego kartonu – zwróćmy jednak uwagę, by nie miały one ze sobą bezpośredniego kontaktu. Ułóżmy je tak, by między nimi znajdowała się pusta przestrzeń, którą można wypełnić styropianem i kulkami papieru.

O czym jeszcze należy pamiętać? Na przygotowanych do transportu pudełkach i kartonach dobrze jest napisać duży znak „X” i opisać, co znajduje się wewnątrz, dzięki czemu pracownicy firmy przeprowadzkowej będą wiedzieli, że muszą zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo także my sami, rozpakowując kartony na miejscu przeprowadzki, będziemy wiedzieli, z którymi pudełkami należy obchodzić się ostrożnie. Unikniemy także niepotrzebnego bałaganu.