Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Jakie są koszty przeprowadzki?

Niezależnie od tego, czy mówimy o biurze, mieszkaniu czy domu, przeprowadzka zawsze wiąże się z demontażem mebli, pakowaniem sprzętów i urządzeń oraz transportem i rozlokowaniem mienia w nowym miejscu. Wymaga to sporego nakładu pracy i czasu, ponadto – do przetransportowania większych mebli potrzeba dużego auta lub ciężarówki.

Odpowiedni pojazd jest jednym z głównych problemów przy przeprowadzkach. Nasza firma udostępnia samochód ciężarowy z windą załadunkową. Cena za skorzystanie z auta od 1 do 5 godzin to 300 zł (każda kolejna godzina to dodatkowe 55 zł).

Usługi firmy – dlaczego warto?

Zdarza się, że osoby w celu zminimalizowania kosztów, część prac wolą wykonać samodzielnie. Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej to jednak sprawny i bezpieczny transport. Rozwiązanie to jest tym korzystniejsze, że w przypadku wielu firm – jak na przykład naszej – wycena za poszczególne usługi podana jest z góry za całość, a nie godzinowo. Dzięki temu klienci mają pewność, że czas usługi nie jest sztucznie wydłużany.

Cena przeprowadzki zależy od wielu czynników, od bardzo znaczących (odległość między lokalizacjami, ilość stanowisk biurowych itd.) do takich jak np. zapotrzebowanie klienta na kartony (w naszym przypadku 4 zł za sztukę), taśmę (3,50 zł) lub folię bąbelkową (150 zł za 50mb o szerokości 1 m).

Przenoszenie mieszkań i biur

Przeprowadzka kawalerki na terenie Warszawy wykonana przez nas to koszt od 450 do 650 zł, w przypadku mieszkania dwupokojowego cena wzrasta do 700-950 zł. Wykonujemy także pakowanie ubrań i przedmiotów (książek, szkła, sprzętów RTV i AGD itd.) – tu wycena jest już jednak uzależniona m.in. od ilości posiadanych przez klienta przedmiotów. Inaczej wyceniana jest natomiast przeprowadzka mieszkań z więcej niż dwoma pokojami. Szacunkowe koszty podajemy dopiero po obejrzeniu wyposażenia, które ma zostać przetransportowane lub po otrzymaniu od klienta listy mebli, przedmiotów i urządzeń.

Na tej samej zasadzie odbywa się przeprowadzka biur powyżej dziesięciu stanowisk – orientacyjne koszty podajemy po zapoznaniu się z wyposażeniem stanowisk. W przypadku przeniesienia biura w obrębie jednego budynku koszty liczone są od stanowiska biurowego - od 60 do 90 zł. Cena przeniesienia stanowiska wraz z meblami pomiędzy dwoma budynkami na terenie Warszawy i okolic waha się od 150 do 200 zł.

Podane kwoty są cenami netto, do których należy doliczyć podatek VAT i dotyczą zleceń jednorazowych. Przy dłuższej współpracy stawki za poszczególne usługi ustalamy indywidualnie.