Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Poradnik przeprowadzkowy

Porady dotyczące magazynowania.

Często podczas przeprowadzki, będziemy potrzebowali miejsca w którym przez jakiś czas przechowamy swój dobytek. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie do tego miejsce.

Z godziny, czy z metra - oto jest pytanie.

Temat przeprowadzki na pierwszy rzut oka może wydawać się błahy dla kogoś kto bezpośrednio w nim nie uczestniczy. Sugerując się doświadczeniem oraz pytaniami naszych klientów postaram się rozwiać jedną z najczęstszych przyczyn niepotrzebnego stresu.

Podstawowe pytania dotyczące przeprowadzki

Jako firma działająca w branży przeprowadzkowej od blisko trzydziestu lat, mamy świadomość tego, że przewóz dorobku życia może być problemem i generować wiele niepotrzebnego stresu.

Przeprowadzka w okresie jesienno-zimowym

Czy warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz mają wpływ na nasze plany? Oczywiście, szczególnie jeżeli mowa o przeprowadzce w okresie jesienno-zimowym. W tym poradniku chcielibyśmy zaoferować kilka rad dla osób, które planują przenosiny w tym czasie.

Jak przygotować się do przeprowadzki za granicę?

Wybierasz się za granicę rozpocząć nowe życie? Przed wyjazdem znajdź koniecznie chwilę, aby przeczytać nasz poradnik! Prezentujemy kilka rad i uwag, które należy wziąć pod uwagę gdy, marzy Ci się przeprowadzka za granicę.

Instrukcja pakowania kartonów

Pakowanie rzeczy do kartonów w celach przeprowadzkowych to czynność, która może wydawać się banalnie prosta, a która w praktyce często przysparza wielu trudności. Nie ma tu jednak wielkiej filozofii – tak naprawdę wystarczy, że będziemy pamiętali o kilku podstawowych zasadach, a wówczas żadne z transportowanych przedmiotów nie powinny ucierpieć.

Jak przewozić rzeczy delikatne?

Przewiezienie znajdujących się w domu przedmiotów tylko z pozoru jest proste. W praktyce wygląda to tak, że wiele produktów musi być pakowanych w określony sposób. Przynajmniej wtedy, gdy chcemy, by na miejsce przeprowadzki dotarły one w całości.

Jak przetransportować pralkę?

Duże gabaryty oraz ciężar sprawiają, że wiele osób nie do końca wie, jak zabrać się za transport pralki podczas przeprowadzki. Chociaż przeprowadzenie całej akcji nie należy do najprostszych zadań, przestrzegając kilku wskazówek można poradzić sobie z tym bez większego problemu.

Jak przygotować mienie do transportu

Przeprowadzka spędza sen z powiek? Nie trzeba zajmować się nią samemu – wystarczy zlecić ją naszej firmie. Zanim jednak to uczynisz, dowiedz się, w jaki sposób zorganizować przedsięwzięcie, aby zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. W naszym poradniku dowiesz, jak przygotować mienie do transportu.

Jak uniknąć stresu podczas przeprowadzki

Przeprowadzka jest ekscytującym, ale zarazem dość stresującym momentem w życiu. Zamiast jednak zupełnie poddać się nerwowo, warto zachować nieco zimnej krwi. Wystarczy dobry plan, nieco przewidywalność, a także... kartka i długopis. Podpowiadamy co zrobić, aby stres nie pozbawił Cię siły do działania.

Jak przygotować się do przeprowadzki biura?

Z przeniesieniem biura pod inny adres prędzej czy później musi zmierzyć się większość firm. By przeprowadzka odbyła się sprawnie, warto przed jej rozpoczęciem zapoznać się ze wskazówkami, które znacznie ją ułatwią.

Przeprowadzka w pigułce – najważniejsze rady

Z przeniesieniem miejsca zamieszkania prędzej czy później musi zmierzyć się wiele osób. By przeprowadzka odbyła się sprawnie, warto przed jej rozpoczęciem zapoznać się ze wskazówkami, które znacznie ją ułatwią.

Jak zorganizować transport mebli?

Przede wszystkim szafy i komody należy opróżnić i zamknąć tak, by się nie otwierały. Rzeczy, które wyciągnęliśmy z szuflad, szaf i regałowych półek najlepiej od razu spakować do kartonów – pozwoli to uniknąć bałaganu utrudniającego poruszanie się.

Jakie są koszty przeprowadzki?

Niezależnie od tego, czy mówimy o biurze, mieszkaniu czy domu, przeprowadzka zawsze wiąże się z demontażem mebli, pakowaniem sprzętów i urządzeń oraz transportem i rozlokowaniem mienia w nowym miejscu. Wymaga to sporego nakładu pracy i czasu, ponadto – do przetransportowania większych mebli potrzeba dużego auta lub ciężarówki.