Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Podstawowe pytania dotyczące przeprowadzki

Szanowny czytelniku, jeżeli czeka Cię przeprowadzka, przeczytaj uważnie.

Jako firma działająca w branży przeprowadzkowej od blisko trzydziestu lat, mamy świadomość tego, że przewóz dorobku życia może być problemem i generować wiele niepotrzebnego stresu. Za pomocą tego artykułu chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowiedzieć na jak najwięcej pytań związanych z planowaniem przeprowadzki, logistyką i wyszukiwaniem odpowiedniej firmy oraz pokazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują :)

Jak zacząć przygotowania do przeprowadzki?

Trzeba podjąć decyzję czy chcemy dokonać przeprowadzki we własnym zakresie czy potrzebna jest profesjonalna firma przeprowadzkowa. Jeżeli mówimy o przewiezieniu wiekowej, podniszczonej kanapy na działkę poza miasto, a dysponujemy samochodem, który ma na tyle miejsca żeby zmieścić przedmiot to warto to zrobić we własnym zakresie, gdyż cena usługi w tym konkretnym przypadku może przewyższyć wartość przewożonego przedmiotu.

Sytuacja się zmienia, gdy nie mamy odpowiedniego samochodu lub nie czujemy się na siłach, aby zaplanować wszystkie etapy przewozu, pakowania i zabezpieczenia tej przykładowej kanapy. W takim wypadku warto zadzwonić do taniej firmy przeprowadzkowej ( dla przykładu Japa & Co Dariusz Jakubowski) i zamówić przewóz „przy okazji” lub po południu.

Gdy w grę wchodzi przeprowadzka mieszkania, przeprowadzka biura lub częściowy przewóz mebli poszukajmy firmy przeprowadzkowej z doświadczeniem. (Japa & Co Dariusz Jakubowski działa w branży przeprowadzkowej 30 lat)

Decydując się na firmę, musimy ją najpierw znaleźć. Gdzie szukać? Możliwości mamy naprawdę wiele, ale najlepszy jest internet, Olx, Gumtree. Wpisując w wyszukiwarce: przeprowadzka; tanie przeprowadzki; przeprowadzki Warszawa (lub inne miasto); przeprowadzki Warszawa Bemowo*; przeprowadzki Warszawa Ursynów *; przewóz mebli; transport mebli; jesteśmy w stanie dotrzeć do dużej ilości firm.

Jak wybrać tę właściwą firmę przeprowadzkową?

Warto posiłkować się opiniami na forach internetowych lub portalach ogłoszeniowych. Możemy także skorzystać z Facebooka. Robiąc rozeznanie w firmach powinniśmy pamiętać, aby nie wybrać pierwszej z brzegu, tylko poświęcić troszkę czasu na rozmowy telefoniczne lub wysyłanie wiadomości email do kilku i to niekoniecznie tych z pierwszej strony ( to przeważnie drogie firmy z dużym budżetem na reklamę). Jak zawsze najlepszy jest złoty środek czyli druga trzecia strona lub ogłoszenia z Gumtree lub Olx. Często zdarza się, że ceny różnią się nawet o 50%, ale najtańsza nie znaczy najlepsza. Wybierzmy firmę tanią, z dużym doświadczeniem, a jednocześnie polecaną ( np. Japa & Co Dariusz Jakubowski).

Kolejną drogą znalezienia firmy przeprowadzkowej są rekomendacje znajomych. Mogą nie pamiętać numeru telefonu, ale przeważnie pamiętają nazwę. Wpisując nazwę firmy w wyszukiwarce znajdziemy ją bez poblemu.

Która firma przeprowadzkowa ostatecznie powinna wykonać dla nas usługę transportu?

Śmiało można stwierdzić, że to pytanie iście filozoficzne :) Skupmy się zatem na dwóch najważniejszych kryteriach:

Cena przeprowadzki - w tym przypadku konieczne jest uświadomienie sobie, że usługa wyceniana na godziny wcale nie będzie najtańsza. Chociaż pozornie tak wygląda, z reguły przy wstępnej rozmowie zaniża się realny czas wykonania usługi. Niestety później czas przeprowadzki jest sztucznie przedłużany co prowadzi do nieporozumień i zdenerwowania, a obietnica bezstresowej przeprowadzki pęka jak bańka mydlana.

Rzetelne i doświadczone firmy przeprowadzkowe posługują się własnym taryfikatorem cenowym, opartym na kubaturze transportowanego mienia oraz utrudnieniami lub ułatwieniami na klatkach schodowych ( np. niższa będzie cena takiej samej usługi na klatce schodowej z windą towarową a wyższa na klatce z krętymi schodami).

Ogolnie na cenę wpływa:

 • ilość towaru,
 • sytuacja w ciągach komunikacyjnych ( windy, schody itp. ),
 • ilość rzeczy do specjalistycznego zabezpieczenia,
 • pakowanie do kartonów,
 • dystans między miejscami,
 • montaż/demontaż mebli itd.

W takim wypadku klient dokładnie wie ile zapłaci za przewiezienie swojego mienia już przy zamawianiu usługi przeprowadzki. Gwarancja ceny to coś co wyróżnia tych najsolidniejszych. Wskazane jest zawsze zaproszenie przedstawiciela firmy przeprowadzkowej na tzw. wizję lokalną. Zapraszamy dwóch góra trzech przedstawicieli z tych firm, które wydały nam się po rozmowach telefonicznych i mailowych najlepsze.

Oczywiście należy pamiętać, że ukrywanie ilości rzeczy do transportu nie zmniejszy kosztów przeprowadzki! Najczęściej zakamuflowana szafa trzydrzwiowa lub pianino ostatecznie wpłynie na podwyższenie ceny oraz spowoduje niepotrzebny stres po obu stronach. Nie martw się jednak, gdy chodzi o niewielkie przedmioty typu krzesło czy półka, one nie zmienią ceny.

Jakość usługi - wszyscy cenimy swoje dobra materialne, ale zdarza się, że posiadamy przedmioty o ponadprzeciętnej wartości materialnej lub sentymentalnej i zależy nam na zminimalizowaniu prawdopodobieństwa jego utraty bądź uszkodzenia. Często jest to pianino lub fortepian, antyczna komoda z czasów Ludwika XVI czy pięknie zdobiona toaletka po prababci. W takich przypadkach musimy brać pod uwagę jak długo funkcjonuje firma w branży przeprowadzkowej, czy ma odpowiednio doświadczonych i zaufanych pracowników i udokumentowane referencje oraz co bardzo istotne, wystarczająco wysokie ubezpieczenie OC! Profesjonalne firmy przeprowadzkowe bez problemu pokażą nam opłacone OC.

Warto również zwrócić uwagę w jaki sposób przedstawiciel firmy przeprowadzkowej odpowiada na pytania związane z przeprowadzką, czy jest pewny tego co mówi, czy przemawia przez niego doświadczenie i czy kontakt z nim jest zadowalający. Może to wydać się trywialne, ale najwięcej klientów decyduje się na wybór firmy właśnie po udanej rozmowie z osobą reprezentującą firmę. Niestety może to być również zgubne, ponieważ wygadany handlowiec jest w stanie wcisnąć nam drogą i początkującą na rynku firmę. Dlatego tak ważne jest żeby wyważyć cenę z jakością.

Na terenie Warszawy i okolic przeprowadzka standardowego mieszkania 60m2 ( około 120 kartonów, kilka szaf/komód, łóżka, sprzęty typu lodówka/pralka ) może kosztować między 600- 2000zł. Jak widać rozpiętość jest olbrzymia, dlatego tak ważne jest solidne rozeznanie.

Ile kosztuje przeprowadzka biura?

Najczęstszym kryterium jest ilość OSOBO-STANOWISK do transportu. Przeważnie na jedno stanowisko osoby pracującej w biurze przypada biurko, fotel, przybiurkowy kontenerek, szafa aktowa, komoda oraz 2-10 kartonów. Dla dziesięciu osób cena może wynieść 1400-2400zł.

Tutaj również bierze się pod uwagę:

 • sytuacjĘ w ciągach komunikacyjnych ( windy, schody itp. ),
 • ilość rzeczy do specjalistycznego zabezpieczenia,
 • pakowanie do kartonów,
 • dystans między LOKALIZACJAMI,
 • montaż/demontaż mebli itd.

Są to tylko przykładowe ceny usług i nie stanowią oferty cenowej firmy przeprowadzkowej Japa & Co Dariusz Jakubowski.

Najczęściej zadawane nam pytania:

 1. Czy pakujemy zawartość mebli i małych rzeczy wolnostojących do kartonów?- tak, pakujemy wszystko.
 2. Czy zabezpieczamy towar? - naturalnie, zabezpieczamy w folie bąbelkowe, stretch, koce.
 3. Czy dostarczamy kartony? - tak, część klientów woli pakować się sama ( częściowo lub w całości ) w kartony dostarczone przez nas, nawet jeśli to my pakujemy całość, dostarczamy kilka kartonów do spakowania prywatnych, osobistych przedmiotów.
 4. Czy rozpakowujemy zawartość kartonów - tak, aczkolwiek większość klientów woli robić to sama
 5. Jak zabezpieczamy szkło?- W odpowiednio grubsze i bardziej wytrzymałe kartony lub plastikowe pojemniki, odpowiedni papier zabezpieczający i odrobina magii :)
 6. Czy szafa ważąca 150kg jest dla nas wyzwaniem? - nie.
 7. Czy wycena jest darmowa? - w przypadku Japa & Co Dariusz Jakubowski wycena zawsze jest darmowa i niezobowiązująca
 8. Czy wchodzą w grę wyjazdy za granicę? - oczywiście
 9. Czy jesteśmy ubezpieczeni? - tak, na kwotę 500 000zł
 10. Czy posiadamy niezbędny sprzęt i ekipę? - naturalnie! Posiadamy kilka samochodów oraz dużą, doświadczoną ekipę trudniącą się przeprowadzkami od wielu lat dzięki czemu możemy wykonać kilka przeprowadzek równolegle.
 11. Kiedy jesteśmy dostępni? - branża przeprowadzkowa jest bardzo elastyczna. Niekiedy przeprowadzkę możemy wykonać z dnia na dzień, a czasem trzeba poczekać kilka dni. Zawsze staramy się dopasować dogodny termin dla naszych klientów.
 12. Kiedy mogę zadzwonić i umówić się na wycenę? - na ten numer 518 727 161 można zadzwonić dosłownie zawsze i o każdej porze. Numer 601 211 952 również, ale ten częściej jest zajęty, możemy jednak zagwarantować, że zawsze oddzwonimy.

Kiedy już wybierzemy firmę ( zawsze mamy nadzieję że naszą Japę), omówimy zakres usługi i uzgodnimy cenę, umawiamy się na konkretny dzień i konkretną godzinę przyjeżdża ekipa i robi przeprowadzkę od A do Z, oszczędzając stresu, problemów i bólu pleców :)