Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Poradnik Przeprowadzki

Przeprowadzka to przedsięwzięcie wymagające dużej ilości pracy i cierpliwości. Poniżej postaramy się poruszyć kluczowe kwestie z tym związane. Więcej informacji na temat: jak powinna odbyć się przeprowadzka mieszkania, domu czy biura znajdziecie na naszym facebooku.

Nasi Klienci chwalą nas za uczciwość, uprzejmość, uczynność a co najważniejsze za wysoką kulturę osobistą.

Im przeprowadzka będzie lepiej zaplanowana tym mniej stresu a często i szkód podczas samego wydarzenia. Już na wstępie warto podjąć decyzję, czy rzeczy do przewiezienia będą pakowane samodzielne czy przez naszych pracowników. Jeżeli pakowanie będzie we własnym zakresie to warto około tydzień przed przeprowadzką zaopatrzyć się w materiały do pakowania takie jak kartony, folia bąbelkowa czy stretch do pakowania. Nasza firma w ramach świadczonych usług dostarcza opakowania.

 • Najważniejsze przy pakowaniu przed przeprowadzką jest, aby robić to po kolei: pomieszczenie po pomieszczeniu a następnie zaznaczyć z której części domu pochodzą poszczególne przedmioty tak, aby nasi pracownicy wnieśli je do właściwych miejsc w nowym lokalu.
 • Przeprowadzka to doskonała okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Pamiętajcie, aby zachowywać jedynie rzeczy przydatne, piękne lub pamiątkowe. Natomiast sweter w którym nie chodziliście od dwóch sezonów najlepiej oddać komuś kto bardziej go potrzebuje.
 • Najwięcej czasu i pracy zawsze pochłania przygotowanie do przeprowadzki różnego rodzaju szkła: szklanki, kieliszki, naczynia porcelanowe itd. Pamiętajcie, aby owinąć je miękkimi materiałami, włożyć do twardych pojemników lub kartonów z grubej tektury a następnie puste przestrzenie dokładnie wypełnić np. drobnymi materiałami. W tej roli świetnie sprawdzają się skarpetki.
 • Mniejsze szafki mogą posłużyć jako doskonały pojemnik podczas przeprowadzki pod warunkiem, że będzie on wypełniony lekkimi materiałami np. ubraniami. Cięższe rzeczy np. książki, segregatory należy przełożyć do kartonów.
 • Niezawodnym pojemnikiem na pościel, kurtki i inne lekkie ale obszerne rzeczy są worki na śmiecie.
 • Lustra, szklane półki oraz obrazy spakują nasi pracownicy samodzielnie. Jest to gwarantem, że dotrą na miejsce docelowe „w jednym kawałku”.

Poniżej kilka kwestii o których nie każdy pamięta a warto je mieć na uwadze. Pamiętajcie aby:

 • przenieść na nowy adres lub rozwiązać umowy z telewizją kablową, internetem (najlepiej zawrzeć nową umowę, aby skorzystać z aktualnych promocji); telefonem - ważne jeśli chcemy zachować dotychczasowy numer stacjonarny;
 • Zrobić plan ustawienia i sprawdzić czy w nowym mieszkaniu zmieszczą się duże meble, które chcemy zabrać;
 • jeśli zabieracie anteny satelitarne, kuchnie gazowe, zlewy umówić się wcześniej na demontaż;
 • nie wyrzucać starych gazet, będą przydatne do pakowania drobiazgów
 • zrobić przekierowanie korespondencji na poczcie na nowy adres.

Jeżeli macie pytania lub wątpliwości związane z przeprowadzką, zawsze możecie zapytać nas o zdanie. Mamy wiedzę i doświadczenie a także chęci, aby przeprowadzka przebiegła szybko, sprawnie i w miłej atmosferze.