Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Jak uniknąć stresu podczas przeprowadzki

Przyszedł ten długo oczekiwany moment – przeprowadzka!

Zamiast jednak rwać włosy z głowy pomyśl, że to bajka o Czerwonym Kapturku. Ty jesteś Czerwonym Kapturkiem, przeprowadzka to wilk a Japa to gajowy, który Cię wyratuje z gardzieli potwora.

Oczywiście zupełnie bez stresu w dniu przeprowadzki się nie obędzie, ale im lepiej przemyślany plan i solidniejsze przygotowania, tym większa pewność, że niczego nie zapomnisz i stracisz mniej zdrowia.

Czas na ekscytację przyjdzie, gdy otworzysz drzwi nowego mieszkania i zaczniesz nadawać mu nowy kształt. Póki co jednak liczy się konkretne działanie, które pozwoli Ci uniknąć stresu podczas przeprowadzki. Jak się do niej przygotować? Oto kilka podpowiedzi:

Nic na ostatnią chwilę

Aby uniknąć dodatkowej porcji stresu, powinieneś spakować dużą część dobytku do transportu już wcześniej. Pamiętaj, że możemy przywieźć kartony do pakowania nawet miesiąc przed przeprowadzką. Książki, dokumenty, naczynia, większość ubrań – wszystko to może już czekać spakowane.

Na koniec do zabrania pozostaw tylko te przedmioty, których używasz regularnie (nie pakuj ekspresu do kawy !) i te, które przydadzą Ci się w dniu przeprowadzki. W ten sposób unikniesz nerwowej bieganiny i sprawdzania każdego zakamarka po raz kolejny i niepotrzebnego dźwigania kartonów.

Zrób listę

Z przeprowadzką jest trochę jak z zakupami, można iść na żywioł lub zrobić listę. Tworzenie spisu rzeczy do zabrania odpręży Cię, a dodatkowo upewni, że masz wszystko pod kontrolą. Spisuj wszystko co zabierasz nawet jeśli wydaje Ci się to głupie bo przecież nie zapomnisz o kanapie, ale uwierz, w stresie można zapomnieć nawet pianina.

W dniu przeprowadzki wystarczy już tylko dzierżyć długopis w dłoni i skreślać to, co zostało już zabrane. A z każdą kolejną skreśloną pozycją poczujesz się lżej!

Porządek w domu uspokaja głowę

Przeprowadzka to idealny czas na porządki. Spójrz na swoje mieszkanie i pomyśl czy wszystkie „ przydasie” były w użytku przez ostatni rok, jeśli nie, to znaczy, że nie są Ci potrzebne. Podobnie postępuj z ubraniami, butami, książkami itp., możesz je oddać komuś innemu lub wrzucić do kontenera PCK, a zapomniane, ale nie wywołujące wzruszenia dokumenty czy dekoracje po prostu wyrzucić. (pamiętaj dokumenty z Twoimi danymi dokładnie podrzyj).

Pozbywając się starych rzeczy zapewniasz ład nie tylko w szafie, ale także w głowie. Zrzucasz z siebie ciężar, dbając jednocześnie o to, by nie zabrać niepotrzebnych przedmiotów.