Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Jak przygotować się do przeprowadzki za granicę?

Wybierasz się za granicę rozpocząć nowe życie? Przed wyjazdem znajdź koniecznie chwilę, aby przeczytać nasz poradnik! Prezentujemy kilka rad i uwag, które należy wziąć pod uwagę gdy, marzy Ci się przeprowadzka za granicę. Zacznijmy od tego, że odpowiednie przygotowanie dużo zależy od kraju, do którego planujesz swoje przenosiny. Inaczej wygląda to, kiedy czeka Cię przeprowadzka do Niemiec, Belgii, Holandii, czy Singapuru lub Australii. Niemniej jednak kilka podstawowych etapów przygotowań można uznać za wspólne.

Czy Twój dowód tożsamości jest ciągle ważny? Pamiętaj, żeby koniecznie sprawdzić ważność dowodu osobistego, a także paszportu. Zadbaj również o to, aby wszystkie dokumenty, które mogą przydać Ci się po przeprowadzce do Niemiec, czy też innego kraju, były odpowiednio poświadczone.

Przeprowadzka do Belgii, Holandii, Niemiec, czy innych krajów wiąże się także z rozwiązaniem różnego rodzaju umów. Jeżeli korzystasz z usług, które nie będą dostępne w nowym miejscu zamieszkania, to pamiętaj, aby złożyć odpowiednie rezygnacje. Podobnie, jeżeli np. mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu – nie zapomnij zerwać umowy. Dużo osób, które pobierają różnego rodzaju zasiłki, czy świadczenia zapomina, że przed opuszczeniem kraju należy udać się do należytych urzędów, aby uregulować wszystkie zaległe sprawy i poinformować o swoim wyjeździe.

Zastanawiasz się, jak wygląda ubezpieczenie za granicą? Podpowiemy, że warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która upoważnia wszystkie osoby ubezpieczone do korzystania z opieki medycznej w Belgii, Niemczech, Holandii, a także innych krajach Unii Europejskiej oraz Szwajcarii.

Dokładnie wiemy o tym, jak bardzo stresujące może być pakowanie do Belgii, Holandii, Austrii czy innego obcego nam kraju. Szczególnie jeżeli rozważasz zmianę zamieszkania na długi okres lub na zawsze. Odpowiednia firma transportowa w bezpieczny sposób jest w stanie dostarczyć cały Twój zbierany latami dobytek.

Pamiętaj jednak, że przeprowadzka do Holandii, Belgii, Niemiec, czy innego kraju to przede wszystkim nowa przygoda i szansa na zaczęcie życia od nowa! Nie bój się zmian i podążaj za swoim sercem.