Japa & Co
01-354 Warszawa
ul. Borowej Góry 10

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Czemu tanie przeprowadzki mogą być drogie?

16-10-2021 r.

Firm transportowych oferujących tanie przeprowadzki w Warszawie jest dużo. Część z nich ma wyrobioną renomę i bazuje w dużej mierze na poleceniach od zadowolonych klientów. Inne realizują przede wszystkim usługi transportowe w ramach stałych kontraktów, a przeprowadzki mieszkań, domów lub biur stanowią tylko skromną część ich działań. Pozostałe starają zdobyć klienta kusząc dużymi banerami "Tanie przeprowadzki Warszawa". Niestety jednak nie zawsze zaoferowana nam na początku cena będzie pokrywać się z rachunkiem, który przyjdzie nam ostatecznie zapłacić.

Cena przeprowadzki w Warszawie

Zacznijmy od początku, czyli co wpływa na cenę przeprowadzki w Warszawie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sprawa jest prosta. Mamy do przewiezienia rzeczy z punktu A do punktu B, a cena będzie zależeć od ilości przewożonych przedmiotów i dystansu dzielącego oba punkty. Bazując tylko na tych dwóch elementach, uzyskanie wyceny od firmy przeprowadzkowej trwałoby chwilę i bez problemy moglibyśmy sprawdzić ile będzie nas kosztował np. transport mebli. Sprawa zaczyna się jednak komplikować gdy zaczynamy uwzględniać usługi dodatkowe.

Cena przeprowadzki w Warszawie

Niezależnie od tego czy mówimy o przeprowadzce biura czy np. mieszkania, za każdym razem musimy uwzględniać usługi dodatkowe. Firma przeprowadzkowa starająca się zwabić klienta hasłem tanie przeprowadzki z pewnością w podstawowej wycenie poda możliwie najniższy zakres usług.

Już w trakcie przeprowadzki może się jednak okazać, że konieczne będzie poszerzenie tej oferty. Jeśli zamówiliśmy sam transport mebli, może się np. okazać, że są one źle zabezpieczone i ekipa odpowiedzialna za przewóz mebli nie będzie na siebie odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia, które mogą powstać w trakcie transportu. W takim wypadku zapewne zapłacimy dodatkowo za:

  • Czas oczekiwania ekipy, na dodatkowe zabezpieczenie przez nas mebli
  • Materiał zabezpieczający zaoferowany przez firmę transportową do ochrony naszych rzeczy
  • Dodatkowe ubezpieczenie naszych rzeczy na czas transportu

Miejsce, godzina i czas

Na koszt przeprowadzki może też wpłynąć miejsce gdzie będzie realizowana usługa, dzień przeprowadzki albo np. godzina. Uczciwa firma oferująca usługi transportowe, na etapie wyceny przeprowadzki, przeprowadzki z klientem dokładny wywiad. Zapyta więc nie tylko o to jakie przedmioty przyjdzie im przewozić, ale także o to, na którym piętrze znajduje się lokal, czy budynek z którego będą podejmowane rzeczy posiada windę, czy nawet o to jak blisko budynku będzie mogło podjechać auto dostawcze.

Istotny może być też dzień przeprowadzki. Jeśli jesteś osobą prywatną i chcesz zrealizować przeprowadzkę mieszkania lub domu, pewnie będzie zależało Ci, aby usługa była zrealizowana w dni wolne od pracy. Po pierwsze nie będzie się to wiązało z braniem dodatkowego urlopu, po drugie auto dostawcze, podczas transportu mebli nie utknie w korkach, które zazwyczaj są często spotykane na terenie Warszawy.

Przeprowadzi biur wygodniej realizować w tygodniu, w godzinach pracy. Dzięki temu pracownicy będą mogli dodatkowo asystować podczas realizacji zlecenia i np. wskazywać ekipie odpowiedzialnej za transport, gdzie ustawić meble w nowej lokalizacji.

Decydując się na rozmowę z firmą oferującą podejrzanie tanie przeprowadzki dokładnie wypytaj o szczegóły oferty i zakres usług jakie będą realizowane. Warto zapytać o dokładny cennik, w którym będą wyszczególnione wszystkie elementy przeprowadzki, mogące mieć wpływ na ostateczną cenę. W innym wypadku może się okazać, że tania przeprowadzka, bo doliczeniu dodatkowych kosztów, które pojawią już w trakcie usługi, będzie nas słono kosztować.

Profesjonalne przeprowadzki a usługi transportowe Warszawa

tanie przeprowadzkiDecydując się na firmę, która będzie realizowała dla nas przeprowadzkę na terenie Warszawy, warto uwzględnić czy zależy nam na samej usłudze transportu, czy na tym, by przeprowadzka była zrealizowana profesjonalnie. Niestety zazwyczaj za doświadczenie trzeba nam będzie zapłacić nieznaczenie więcej, ale być może ten koszt nam się opłaci. Ciasne klatki, albo wąskie wejście do windy to idealne środowisko w którym firma bez doświadczenia może uszkodzić Twoje meble lub sprzęt.

Jeśli usługa dotyczy przeprowadzki biura, tanie usługi transportowe potrafią w momencie pakowania lub rozpakowywania auta zagubić segregator. Niestety bardzo często okazuje się więc, że tanio nie oznacza ani dobrze, ani solidnie.

Jak więc wybrać firmę, z której usług będziemy w pełni zadowoleni i z czystym sercem będziemy mogli ją zareklamować naszym znajomym? Możemy na przykład zapytać o wcześniejsze zlecenia i poprosić o kontakt do biur firm, które były wcześniej obsługiwane w ramach przeprowadzki biur.

Tanie przeprowadzki Warszawa - Czy to możliwe?

Pewnych kosztów dodatkowych niestety możemy nie uniknąć. Dla przykładu śródmieście Warszawy, Żoliborz, Ochota a nawet Praga objęte są strefą płatnego parkowania. W takim wypadku do ceny będziemy musieli jeszcze doliczyć koszt, jaki firma transportowa będzie musiała uiścić za postój.

Nasza przeprowadzka może wykraczać także poza obręb Warszawy. Bardzo często porzucamy ruchliwą stolicę na rzecz np. podwarszawskich Łomianek czy Konstancina. W takim wypadku znów koszt może nieznacznie wzrosnąć.

Są jednak weźmiemy na siebie przygotowanie naszego mienia do przeprowadzki na siebie. Wykorzystamy własne kartony i folię bąbelkową. W ramach przeprowadzki nie będzie realizowany przewóz nietypowych gabarytów -np. transport pianina. Nie będziemy decydować się na demontaż mebli i ich ponowne złożenie w nowej lokalizacji. Innymi słowy jeśli zdecydujemy się tylko na sam transport - w takim wypadku nasza przeprowadzka faktycznie może zostać zrealizowana za niewielkie pieniądze.

Japa - Przeprowadzki Warszawa

Japa przeprowadzki Warszawa oferuje profesjonalne przeprowadzki firm, mieszkań oraz domów na terenie całej Warszawy. Oferujemy nie tylko przewóz rzeczy, ale także szereg usług dodatkowych takich jak:

  • demontaż i montaż mebli
  • zabezpieczenie cennych przedmiotów - np. szkło i obrazy
  • transport nietypowych przedmiotów - np. transport fortepianów i pianin
  • sztywne kartony, folię bąbelkową i taśmę zabezpieczającą

Nasze ceny są przystępne a usługi rzetelne, solidne i profesjonalne. Nie wachaj się i zadzwoń do naszego biura pod numer 607813615, a my przygotujemy pełną wycenę Twojej przeprowadzki.

JAPA PRZEPROWADZKI WARSZAWA