Japa & Co
01-354 Warszawa
ul. Borowej Góry 10

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Przeprowadzkowe cuda

29-10-2021 r.

Wielu ludzi kojarzy zagadnienie przeprowadzki na równi ze stresem i problemami. Potencjalne i nieprzewidziane kłopoty oraz obawy o uszkodzenia krążą niejako legendy w naszym przeprowadzkowym świecie. Oczywiście nie jesteśmy w stanie uspokoić każdego na tyle, aby stres i pewne zwątpienie nie miały w ogóle miejsca, ale są pewne aspekty, które znacznie ułatwią nam współpracę.

Na szczególne traktowanie zasługuje kwestia „mówienia wszystkiego”. Wcale nie tak rzadko zdarza się, że dokonując wyceny i szacując ewentualne utrudnienia, trafiamy na zapewnienia, że przeprowadzka będzie łatwa, miła i przyjemna. Naturalnie każdemu może się zapomnieć, że w trakcie wieloletniego zamieszkiwania lokalu, cztery razy zmienialiśmy drzwi, wyburzaliśmy niektóre ścianki, albo pomyliliśmy wnoszenie fortepianu z instalacją choinki. Niespodzianki w ciągach komunikacyjnych to standard, jednakże bywają sytuacje, że na naszych twarzach maluje się grymas przypominający anihilację kory mózgowej. Otóż nasza trzydziestoletnia kariera w przeprowadzkach, nie raz obfitowała w opowieści mówiące o człowieku, który sam wniósł pianino na piąte piętro, a w drugiej ręce trzymał dwa kartony z książkami. Sześcian o boku jednego metra spokojnie „wyjdzie” przez drzwi 80cm, a nawet przez dziurkę od klucza...

Należy pamiętać, że posiadając przedmioty o niestandardowych gabarytach nie możemy sugerować się myśleniem, że już zostanie tu na zawsze. Wprowadzenie drastycznych zmian na „drodze” transportowej danego obiektu, może uniemożliwić jego potencjalny transport w przyszłości. Jeżeli nie mamy możliwości niewykonania poprawek w naszym domu i zdecydowaliśmy się zmianę, to podczas ewentualnej wizji lokalnej należy szczególnie zwrócić na to uwagę. Wiemy z doświadczenia, że trudne zlecenia traktowane są jak „challenge”. Skoro weszło to i wyjdzie – my nie damy rady? Rzeczywistość jednak jest bardziej brutalna i niepotrzebnie dostarczy wszystkim wyżej wspomnianego stresu.

Reasumując. Jeżeli musimy się przeprowadzić, a w trakcie zamieszkiwania utrudniliśmy sobie drogę w ciągach komunikacyjnych, nawet zmniejszając drzwi o kilka centymetrów – mówimy wszystko. Nie zawsze zmiany są na tyle widoczne, by wzbudzić wątpliwość, ale często są zbyt duże na powodzenie przeprowadzki.

JAPA PRZEPROWADZKI WARSZAWA