Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Przeprowadzka w okresie jesienno-zimowym

Czy warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz mają wpływ na nasze plany? Oczywiście, szczególnie jeżeli mowa o przeprowadzce w okresie jesienno-zimowym. W tym poradniku chcielibyśmy zaoferować kilka rad dla osób, które planują przenosiny w tym czasie.

RTV/AGD

Po pierwsze przed planowaną przeprowadzką, wszelką elektronikę radzimy dokładnie zabezpieczyć przed figlarną pogodą. Deszcz i śnieg może uszkodzić nasze sprzęty RTV/AGD, a ewentualne naprawy mogą być bardzo kosztowne lub co gorsza – niemożliwe. Do tego rodzaju prac polecamy użyć folię, np. bąbelkową, która dodatkowo zabezpieczy owinięte nią przedmioty. W tym wypadku znakomicie sprawdzą się wszelkie kartony, w które oryginalnie zapakowane był nasz sprzęt – nie będą zajmować zbyt dużo miejsca, a w sam raz pomieszczą daną elektronikę. Trzeba również pamiętać, że zaleca się, aby przed włączeniem wszelkich sprzętów należy odczekać 24 godziny. Zimne lub wilgotne sprzęty mogą się popsuć poprzez stworzenie spięcia sieciowego, czy nawet ‘wybić korki.

Kartony

Podczas przeprowadzki w okresie jesienno-zimowym w żadnym wypadku tekturowe pudełka nie powinny znajdować się na mokrym podłożu - śnieg i deszcz wsiąknie błyskawicznie. Oprócz przemoczenia naszych rzeczy istnieje jeszcze jedno niebezpieczeństwo – karton pod wpływem wody może „puścić” i w chwili przenoszenia rzeczy może dosłownie rozpaść się w naszych rękach. W takim wypadku oprócz zabezpieczenia opakowań taśmą klejącą zalecamy również użycie folii strech, która dodatkowo zabezpieczy (szczególnie dolną część) pudeł.

Pogoda zmienną jest…

Należy również pamiętać, że jesienią i zimą słońce później wschodzi i wcześniej zachodzi, a przeprowadzka po zmroku nie jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Podczas planowania wszelkich działań należy mieć na uwadze krótszy dzień. Brak światła może być szczególnie dokuczliwy podczas deszczu, czy śniegu. Jeden nieuważny ruch na oblodzonym chodniku i wraz z rzeczami możecie wylądować na mokrym podłożu! Pomimo jej zmienności – zalecamy, aby przed przeprowadzką w okresie jesienno-zimowym sprawdzić zapowiadaną pogodę w Internecie lub telewizji – nieprzejezdna, ośnieżona droga jest praktycznie nie do pokonania..