Japa & Co
01-354 Warszawa
ul. Borowej Góry 10

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Przeprowadzka a zima

Kilka ostatnich dni było odrobinę mroźniejszych niż te do których przywykliśmy :) Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na kilka spraw, które potencjalnie pozwolą nam uniknąć niechcianych wydarzeń.

Sprzęty AGD/RTV
Pamiętajmy, że podczas przeprowadzki nasze dobra materialne będą wystawiane na działanie niskich temperatur. Większość mebli nie powinna odczuć nagłej zmiany, ale elektronika owszem! Pamiętajmy zatem, żeby pod żadnym pozorem nie podłączać przywiezionego z zimna sprzętu bezpośrednio do prądu! Należy odczekać kilkanaście minut zanim dany sprzęt osiągnie temperaturę pokojową.

Roślinność
Tak samo jak my, rośliny to istoty żywe i na swój sposób odczuwają dyskomfort związany z brakiem ciepła :) Staramy się jak najkrócej wystawiać rośliny na działanie zimna. Pakujemy je jako ostatnie do samochodu i jako pierwsze wyciągamy!

Patrzymy pod nogi.
Nawet na pozór dobrze wyglądająca nawierzchnia może okazać się śliska. Przed przeprowadzką musimy sprawdzić cały ciąg komunikacyjny, a w razie potrzeby nawierzchnię posypać solą lub piaskiem. Unikniemy w ten sposób niechcianych wypadków i strat.

Ciepło się ubrać!
Podczas przeprowadzki nasze organizmy będą pracować na maksymalnych obrotach nosząc mniej lub bardziej ciężkie sprzęty. Uczucie ciepła może być w tej sytuacji zdradliwe i doprowadzić do choroby.