Japa & Co
01-461 Warszawa
ul. Bogatyńska 6/9

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Porady dotyczące magazynowania.

Przeprowadzki bywają pełne pozytywnych jak i tych negatywnych niespodzianek. Czasem znajdzie się banknot za szafą lub dawno zaginioną pamiątkę rodzinną, a czasem okaże się, że przez niefortunny ciąg wydarzeń nie mamy gdzie ulokować swoich sprzętów w nowym miejscu zamieszkania. Takie sytuacje zmuszają nas do podjęcia decyzji o tymczasowym przechowaniu naszego dorobku. Rozwiązanie wydaje się proste, lecz warto zwrócić uwagę na kilka kwestii zanim ulokujemy antyczną szafę w piwnicy sąsiada.

Oczywście musimy zadać sobie pytanie czy towar, który musimy gdzieś ulokować wymaga specjalistycznego zabezpieczenia i przechowywania. Stary piec, który od wielu lat nam wadzi móze stać w piwnicy i chwila samotności mu nie zaszkodzi, jednakże spora część rzeczy wymaga minimum magazynowej opieki.

Co, gdzie i jak?

Każde miejsce, które jest odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą, warunkami atmosferycznymi i dostępem dzikich gryzoni może nam posłużyć jako tymczasowy magazyn. Zwracamy uwagę, aby w pomieszczeniu była stała temperatura nie mniejsza niż 10 stopni Celsjusza. Latem może być to metalowy kontener lub garaż. Zimą warto skorzystać z pomieszczeń ogrzewanych. Musimy zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę na zapach oraz brak pleśni. Niespodzianki z tym związane bywają bardzo okrutne i najczęściej kończą się utlizacją mebli. Ofert związanych z magazynowaniem jest bardzo dużo w internecie. Począwszy od wspomnianych kontenerów ( najniższa cena i najmniejsza ochrona przed temperaturą ) skończywszy na profesjonalnych boxach magazynowych w dużych obiektach.

Warto również wziąc pod uwagę komfort załadunku i rozładunku. Najlepiej by miejsce, w ktorym będziemy składować rzeczy, miało dostępny podjazd dla samochodu i było na poziomie zerowym lub posiadało duża windę.

Jak zabezpieczyć?

Rzeczy drobne mogą być najzwyczajniej spakowane do kartonu. Meble i inne rzeczy gabarytowe powinny być owinięte folią stretch z dostępem powietrza. Folia zabezpieczy przed kurzem i osiadaniem małych, niechcianych cząstek wirujących w powietrzu. Jeżeli planujemy grubo owinąć komodę po babci mając nadzieję, że przez rok nic jej nie będzie to po jakimś czasie może się okazać, że szczury były innego zdania.

Przeczytaj pozostałe artykuły: