Japa & Co
01-354 Warszawa
ul. Borowej Góry 10

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Drożejące materiały, a cena przeprowadzki

10-06-2022 r.

Ostatnich kilka miesięcy obfitowało w ciągle powtarzające się pytanie – co jest takie drogie?. Nie licząc oczywiście szalejącej inflacji, wzrostu wynagrodzeń pracowników i ogólnego dobrobytu to pozostaje jedna bardzo ważna kwestia, która powszechnie jest ignorowana.

Folia i kartony do przeprowadzki

kartony do przeprowadzkiWykonanie standardowej przeprowadzki prawie zawsze wiąże się z wykorzystaniem rozmaitych materiałów zabezpieczających. Kartony, taśma, folia stretch czy folia bąbelkowa to niezbędne elementy chronienia transportowanego mienia. Ciężko sobie wyobrazić chociażby szafę, która nie jest owinięta przynajmniej folią zabezpieczającą. Niestety materiały nie biorą się znikąd i jeszcze parę lat temu ich cenę można było wpisać w koszt przeprowadzki tak teraz, nawiązując do trudnej sytuacji na świecie, jest to prawie niemożliwe.


Cena przeprowadzki w Warszawie

folia bąbelkowaPowszechnie rosnące ceny paliw, a co za tym idzie transportu - nie pomagają. Polietylen – główny składnik folii stretch oraz folii bąbelkowej – jest produktem rafinacji ropy naftowej, której cena wyjściowa również drożeje. Polipropylen, podstawowy element taśm używanych w przeprowadzkach również jest produktem przetwarzania paliw kopalnych.

Osoby niemające na co dzień styczności z logistyką, przeprowadzkami lub magazynowaniem, mogą odczuć zmiany cen znacznie intensywniej - „pięć lat temu się przeprowadzałem i było trzy razy taniej”. Nawet dla nas ostatnie wydarzenia na rynku były odczuwalnie niekomfortowe, gdzie musieliśmy zmagać się z prawie podwojoną ceną kartonów, a ich zużycie każdego miesiąca możemy liczyć w tysiącach sztuk.

Podsumowanie

Podsumowując – wszystko jest zależne od wszystkiego. Postępująca inflacja zmniejsza siłę nabywczą złotówki. Z uwagi na to rosną ceny paliw oraz półproduktów. Wszystkie te elementy przekładają się na wzrost cen usług. I pomimo, że jakość kartonu do którego pakujemy nasze produkty jest nadal taka sama, nasze fugonetki nie stały się większe, jeżeli nadal chcemy zachować najwyższą jakość wykonywanej usługi, to musimy liczyć się z kosztami.

JAPA PRZEPROWADZKI WARSZAWA