Japa & Co
01-354 Warszawa
ul. Borowej Góry 10

E-mail: jakubowski@japa.pl
kom. 601211952
kom. 697955151

Antyczny sekretarzyk

10-09-2021 r.

Ostatnie dni dają się we znaki wszystkim miłośnikom hipotezy zakładającej, że efekt cieplarniany to fikcja. Pracownicy Japa & Co nie podzielają poglądu, ale mimo wszystko temperatura i niespotykany przedmiot kilka dni temu przyprawił nasze czoła o niemałą ilość potu.

Mowa oczywiście o antycznym meblu, którego wartość jest bliska ceny mieszkania na terenie Warszawy. Rzecz jasna, nie drżymy na widok wymagającego towaru, jednakże poczuliśmy uzasadnioną potrzebę sprawdzenia aktualności ubezpieczenia OC. :)

Ten egzemplarz był wyjątkowy nawet jak na naszą branżę. Z zapewnień klienta wynikało, że rzeczony sekretarzyk był wyprodukowany na zamówienie przed rokiem 1780. Piękne barokowe zdobienia z milionem dopracowanych do perfekcji szczególików, a wraz z nimi, jak na epokę przystało - waga. Sposób montażu najpewniej nie zakładał wtedy, że prawie 250 lat później ekipa z firmy przeprowadzkowej będzie musiała wnieść to dzieło sztuki na 4 piętro. :)

Elementy pięknie dopasowane dzięki najbardziej wyrafinowanym stolarskim sztuczkom z tamtego okresu były nie do przejścia. Demontaż zapobiegający uszkodzeniom w normalnych warunkach tym razem mógł okazać się zabójczy dla mebla. Po najbardziej pieczołowitym zabezpieczeniu (koce, kartony, folia, specjalne pasy) na jakie tylko mogliśmy sobie pozwolić, zdecydowaliśmy się wnieść tę spuściznę kultury w jednym kawałku. Nie licząc kilku obtarć i wgnieceń głównie na kolanach i w okolicach szyi, udało się nam dostarczyć jakże zacny gabaryt w stanie niezmienionym.

JAPA PRZEPROWADZKI WARSZAWA